Móda Tipy a rady

Šperky a sport, jde to k sobě dohromady?

Sport je pro mnohé ženy součástí jejich života, sportem si udržují kondici a posilují své zdraví. Mnoho žen tak v posilovně, při běhu či při jiné sportovní aktivitě sundává své šperky a ukládá je do bezpečí svých skříněk či šperkovnic. Víte však, že tomu tak být nemusí? I během sportování se můžete ozdobit šperky. Je však důležité vybrat ty správné šperky pro sport.

runner-888016_960_720

Kvalitní šperky

Ženy se rády zdobí nejrůznějšími šperky, některé si potrpí na kvalitní a značkové šperky, některé se zdobí bižuterií, která je také velmi hezká. Pro sportování se však bižuterie nehodí. Při sportu se potíte, což samo o sobě má na bižuterii neblahý vliv. Vlivem potu může bižuterie a nekvalitní šperky ztrácet na kráse. Mohou začít černat, což nevypadá hezky. Některé kusy šperků tak mohou na vašem těle zanechávat nepříjemné tmavé stopy, které se objevují právě v kontaktu s potem či vodou.

Vhodné materiály

Pro sport je důležité vybírat kvalitní a odolné materiály. Přeci jen, při sportu se šperky zatěžují a trpí, proto je důležité myslet především na kvalitu. Vhodné je například stříbro, které je ošetřeno proti zčernání a je tím pádem také odolnější. Dále pak můžete pro sport využívat šperky z kvalitního zlata, chirurgické ocele či titanu.

Jednoduché a jemné šperky

Jdete-li sportovat, vybírejte šperky jednoduché a jemné, spíše ve sportovním stylu. Vyhněte se elegantním, zdobným či šperkům s kamínky. Méně je více a v tomto případě to platí dvojnásob. Chcete-li se ozdobit při sportu šperky, volte obezřetně. Menší náušnice, které vám nebudou nikde překážet, jednoduchý řetízek či náramek. Velmi záleží také na tom, jaký sport provozujete. Budete-li někde šplhat, posilovat na strojích v posilovně můžete o řetízek či náramek zavadit, jakkoliv si ublížit či jej poškodit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Zuzana Žáková