Móda Tipy a rady

Jaká rizika hrozí u piercingů?

Piercing, pokud je pěkný a na těle dobře umístěn může upoutat pozornost a vypadat hezky. Ne každý piercing však vypadá hezky, ne každému piercing sluší. A co víc, ne každé tělo se s piercingem snese. Dříve, než si piercing umísíte někam na tělo, dobře si to rozmyslete, přečtěte si, jaká rizika u piercingu hrozí, a teprve pak se rozhodněte, zda piercing ano či ne.

girl-287138_960_720

Zdravotní úskalí

Zdravotních rizik není málo. Při piercingu, ať už si jej umístíte kamkoliv, jde vždy o propíchnutí kousku kůže. A tato rána, která vznikne, se hojí různě dlouhou dobu. Do rány se může dostat infekce, nemusí se dobře hojit, piercing může postupně zarůstat a podobně. V době hojení je nutné dodržovat striktní pravidla, měnit lůžkoviny, vynechat návštěvy vířivky, bazénu, koupališť, sauny a podobně. Rány musíte udržovat čisté, oplachovat je teplou vodou a dbát na to, aby se nezapařili.

Nejčastější možné komplikace

Hojí-li se vám rány špatně, pomaleji, je na místě zvážit, jestli opravdu je piercing správnou volbou. Rány se hojí různě dlouhou dobu. Nejčastější komplikace jsou například drobná krvácení, otoky, infekce, horší hojení a podobně. V některých případech může být zánět chronický, tedy opakovaně se vracet a léčení pak bývá často obtížné. Problémy se také často objevují při aplikaci piercingu do intimních partií. To může způsobovat bolestivost, narušení nebo natržení intimních míst což často může narušovat intimní prožitky.

Pro koho není piercing vhodný?

Piercing není vhodný pro osoby se zdravotními problémy. Nejsou vhodné pro osoby, které mají sklony tvorbu keloidních jizev. Ty jsou zduřelé a mívají červenou až nafialovělou barvu. Trpíte-li například chronickými záněty, dlouhodobým hojením ran, alergiemi na určité kovy a podobně, piercing si raději velmi dobře promyslete. Rozhodli jste se napříč všem rizikům podstoupit aplikaci piercingu, pak se obraťte na specialistu, ve specializovaných salónech té nejvyšší kvality.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Zuzana Žáková