Doporučujeme Novinky Tipy a rady

Jak vybrat zásnubní prsten? Zvolte jeden z těchto stylů

Zásnubní prstem vám bude navždy připomínat ten památný den, kdy jste se rozhodli kráčet životem společně. Jeho výběr tedy rozhodně nepodceňujte.

Zásnuby a následná svatba patří mezi největší milníky života každého z nás. Proto není dobré podceňovat ani výběr zásnubního prstenu. Zvlášť pokud mají být zásnuby překvapením, je jeho výběr naprosto klíčový. A v tomto článku vám ukážeme, s jakými prsteny uděláte své nastávající největší radost.

Zásnubní prsteny

Zásnubní prsteny budete pravděpodobně vybírat sami. Pokud některým z nich chcete svoji partnerku překvapit, dbejte na to, abyste zakoupili správnou velikost. Pokud vaše partnerka už nějaké ozdůbky nosí, tak není nic lehčího než potají změřit jejich průměr. Průměr většiny z nich se pohybuje mezi 45 až 65 milimetry. Pakliže má vaše partnerka užší prst, sáhněte raději k 50 mm. Nyní se pojďme podívat na typy prstenů, z nichž můžete ten pravý vybrat i vy.

Klasický styl

V posledních letech patří mezi nejoblíbenější varianty zásnubní prsteny z bílého zlata. Jejich vzhled připomíná stříbro. Díky mísení s dalšími kovy se pak nemůže stát, že by časem zčernal. Bílé zlato ale není jediným materiálem, který výrobek tvoří. Dominantou mnohdy bývá drahokam. Prsteny s diamantem a perlami tak mohou zdobit právě váš prst a prst vaší partnerky.

Moderní styl

Jednoduchý kroužek a na něm umístěný drahokam. Tak na to můžete u moderních prstenů zapomenout. Ty se totiž snaží vymanit z designových schémat prověřených časem a dát zákazníkům něco nového. Jaké jsou materiály, které tvoří základ pro zásnubní prsten? Bílé zlato, klasické zlato i vybrané kovy. Zůstávají tedy stejné jako u klasického stylu, výrazně se však liší svým vzhledem. Mají netradiční tvar, jenž mnohdy nahrazuje dominantu v podobě drahokamu. Prsten s diamantem či perlou ale ani z této nabídky nevymizel.

Retro styl

Abyste pořídili prsten ve „vintage“ stylu, nebudete muset obcházet starožitnictví. I v dnešní době výrobci sází na retro. Zásnubní prsteny s perlami ve viktoriánském stylu, diamantové prsteny v deco stylu (20. až 30. léta minulého století) i etruský styl aplikovaný na zásnubní prsteny. Bílé zlato a další základní materiály často doplňuje bohaté zdobení, silné obroučky i velký, dominantní šperk uprostřed. Výběrem některého z nich rozhodně neuděláte chybu.

O autorovi

Jan Neckář