Doporučujeme Nezařazené Tipy a rady

Šperky pro jarní typy žen

Každá žena je určitý typ, jarní, letní, podzimní a zimní. Podle toho by si měly ženy vybírat oblečení, líčení a také šperky. Jsou typy šperků a také barvy, které se pro tyto jarní typy žen hodí a kterým by se ženy měly naopak vyhnout. Jste také jarní typ, ale nevíte, jaké šperky si pro sebe pořídit? My vám s tímto výběrem pomůžeme.

Jaké jsou ženy jarního typu?

Za jarní typy žen označujeme ty ženy, jejich přírodní barva vlasů je blonďatá. S touto barvou vlasů se jarní typ nejčastěji spojuje. Ženy jarního typu však mohou mít také vlasy slámové barvy, světle hnědé nebo také dokonce zrzavé. V jarním typu je důležitý teplý zlatavý či medový podtón. Co se pleti týče, bývá světlá, s růžových a zlatavým nádechem. Je to právě ta broskvová pleť, která nepotřebuje mnoho make-upu a i tak působí zdravě a mladistvě. Takovéto jarní typy se snadno opálí a jejich barva je zlatohnědá. Mohou se objevovat také pihy od sluníčka. Barvu očí mohou mít tyto jarní typy zelenou, oříškově hnědou, šedou či modrou.

Jaké šperky zvolit?

Jarní typy by měly volit šperky, které jsou jemné a podtrhnou celkově jejich křehkou krásu. Tyto ženy mívají obecně něžnější rysy, také se určitě nedoporučuje nic křiklavého, velkého a extravagantního. Skvěle se hodí žluté zlato nebo růžové. Zlato bílé nebo stříbro by měly tyto ženy vynechat, jelikož jim může ubírat jiskru. Pokud se tyto ženy rozhodnou pro barvu, pak by měly sáhnout po korálu, topazu, tyrkysu, opálu nebo jemném akvamarínu. Velmi dobré jsou například také perly, které je vždycky dobré volit v krémovém či nažloutlém odstínu.

Sáhnete-li po některém z výše uvedených šperků, pak podtrhnete svou přirozenou krásu. Vyhněte se velmi křiklavým a ostrým barvám, které vám zbytečně uberou na jemnosti a křehkosti.

O autorovi

Zuzana Žáková