Tipy a rady

Šperky s kameny, jak o ně pečovat?

Každá žena má ve své šperkovnici krásné kousky, které má ráda. Máte-li i vy kousky, které jsou ozdobeny kameny, pak si jistě přejete, aby kameny nikdy nevypadly. A věřte, že se to často může stát. Šperk pak ztrácí svůj krásný a bezchybný vzhled a to je velká škoda. O šperky obecně je třeba se starat, pečovat o ně. Jedině tak jim zajistíte dlouhou životnost a stále krásný vzhled.

Různé materiály

Šperky se vyrábějí z různých materiálů. Předtím, než budete o šperky pečovat, zjistěte, z jakého materiálu jsou vyrobeny. O každý materiál se pečuje maličko jinak. Vždy o něj pečujte tak, jak se má. Nesprávný postup může šperku spíše uškodit, než mu ve finále pomoci. Máte-li šperk s kamenem či malými kamínky, pak chcete jediné, aby vám kamínky nevypadly a vy si mohli užívat krásu šperků po dlouhou dobu. Jak o takové šperky s kamínky pečovat?

Nekoupejte se s nimi

Obecně byste se neměli koupat nebo sprchovat se šperky, neprospívá jim ani voda a ani mýdlo, šampóny či jiné produkty. Kamínky ve špercích mýdlo, sprchové gely nebo třeba šampóny nemají moc v oblibě. Dostanou-li se s nimi do kontaktu, pak se často stává, že se kamínek odloupne.

Neumývejte se šperky nádobí

Ani další čisticí prostředky neprospívají šperkům a kamenům, proto je vždycky dobré před umýváním nádobí náramky, prsteny a další šperky sundat. Kromě toho, že kamínkům vadí čisticí prostředky, se může stát, že se vám ve dřezu či o nádobí obouchají kamínky a hrozí jejich uvolnění.

Vyhněte se práci

Šperky slouží jako dekorace, proto je dobré si jej vždy sundat a uschovat, když jdete pracovat manuálně. Doporučujeme je sundat vždy tehdy, když může hrozit mechanické poškození nebo obouchání. Ono stačí malé bouchnutí a kamínek může vypadnout nebo se uvolnit. Samozřejmě, občas se nějakému tomu úderu nevyhnete, je však dobré je minimalizovat a zvýšit tak životnost šperků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

Zuzana Žáková