Doporučujeme

Snubní prsteny jako luxusní šperky

Šperky a prsteny patří k nejpoužívanějším módním doplňkům. Jejich vývoj je v posledních letech vidět především v použitých materiálech. Obzvláště v segmentu snubních prstenů je vidět, jak moderní způsob výroby a moderní materiály ovlivňují design a vnímání krásy snubních prstenů.

Historie snubních prstenů

První použití snubního prstenu se už asi nepodaří vystopovat. Jsou známé záznamy již z dávnověku, kdy lidé používali snubní prsteny jako známku závazku – jako stvrzení manželského slibu. Byly to jednoduché kroužky, často z přírodních materiálů. Postupem času stoupala náročnost vnímání těchto šperků, dnes nejsou vyjímkou snubní prsteny opravdu astronomických částek.

V každém případě musí být snubní prsteny vkusné a elegantní.

Designové krabíčky pro luxusní šperky

Kvalitní a luxusní šperky potřebují důstojný a elegantní obal – krabičku. Nejčastěji to bývají různé šperkařské kazety nebo v případě drobnějších šperků – jako jsou snubní prsten – také elegantní dárkové krabičky.Ty mohou být vyrobeny z různých materiálů, od jednoduchých papírových krabiček až po luxusní krabičky kašírované drahou látkou.

Pěkné dárkové krabičky – a v dnešní době velice oblíbené – jsou dárkové krabičky z vlnité lepenky. Tato vícevrstvá lepenka je velice elegantní, navíc je možné na její povrch umístit třeba ražbu nebo ji potisknout. Dárkové krabičky z přírodních materiálů lze vyrábět přímo na míru.

 

O autorovi

Jan Neckář